Loading...
X

Podstawowa wiedza na temat odchudzania

000040257
Dzięki rozwojowi współczesnej nauki dostaliśmy do ręki nową broń w walce z otyłością. Są nią wydawane na receptę tabletki odchudzające. Tego rodzaju preparaty działają na jeden z dwóch sposobów. Ograniczają zdecydowanie wchłanianie tłuszczów z przewodu pokarmowego, albo działają hamująco na uczucie głodu, dzięki czemu łatwiejsze staje się ograniczenie ilości spożywanych produktów spożywczych. Na rynku jest obecnie wiele pozycji uznawanych za leki wspomagające odchudzanie. Do jednych z częściej wypisywanych  na receptę preparatów należy Xenical.
Leki na odchudzanie

Działanie leków wspomagających proces odchudzania zostało udowodnione podczas wieloletnich badań. Nie sposób odmówić mu efektywności. Jednak mimo to, nie każdy powinien skorzystać z tej formy pomocy w odchudzaniu. Absolutnie powinny z niego zrezygnować osoby dążące wyłącznie do zmniejszenia krągłości w celach estetycznych. Preparaty w tabletkach przeznaczone są tylko i wyłącznie dla osób z otyłością, czyli współczynniku BMI przekraczającym 27.
Jakie masz doświadczenia z odchudzaniem?

Kiedy lekarz podejmuje decyzję o wspomaganiu odchudzającego się w obniżeniu wagi ciała poprzez wypisanie mu tabletek odchudzających? Kiedy osoba ta po raz kolejny próbuje schudnąć, a okazały się fiaskiem dotychczasowe próby obejmujące wykonywanie ćwiczeń ruchowych i dietę. Do podstawowa zasada w tego typu przypadkach.
Komu lekarz przepisze tabletki na odchudzanie?

Tabletki na odchudzanie, jak i każdy inny lek z grupy przepisywanych na receptę, powinny być wydawane z rozsądkiem. Nim lekarz podejmie decyzję o ich przepisaniu, powinien przeprowadzić z pacjentem konstruktywny wywiad, który wykluczy ciążę i okres karmienia piersią, epilepsję i anoreksję, a również problemy z przyjmowaniem pokarmu. Poza tym wyklucza się osoby z podwyższonym poziomem cholesterolu we krwi, cukrzycą oraz nietolerujące laktozy i glukozy
Z metryczki Xenicalu

Xenical to przede wszystkim preparat wydawany przez lekarza na receptę. Charakteryzuje go zawartość składnika o nazwie orlistat. Xenical jest preparatem ograniczającym swe pole działania do przewodu pokarmowego (ściśle – żołądka), nie zakłóca aktywności serca, ani równowagi hormonalnej w przeciwieństwie do znacznego odsetka preparatów o podobnym przeznaczeniu. Działanie to polega na zmniejszaniu wchłaniania tłuszczów w obrębie dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Skutkiem tego organizm potrzebujący tłuszczów choćby do produkcji błon komórkowych, zmuszony jest do szukania substratów wewnątrz siebie. A więc wykorzystuje własną tkankę tłuszczową.